RL1220S-330-F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RL1220S-330-F
Manufacturer
Susumu
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 33 OHM 1% 1/3W 0805
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Feature :
Current Sense
Composition :
Thin Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
0/ +200ppm/°C
Weight :
5.499807mg
Series :
RL
Factory Lead Time :
14 Weeks
Height :
400μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
33Ohm
Datasheets
RL1220S-330-F
Susumu RL1220S-330-F
RL Series, Thin Film, 33Ohm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~125°C