RL1210FR-070R39L
Mfr.Part #
RL1210FR-070R39L
Description
RES 0.39 OHM 1% 1/2W 1210
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.102W 3.10mmx2.60mm
Height :
550μm
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
AEC-Q200
Weight :
15.989131mg
Resistance :
390mOhm
Published :
Datasheets
RL1210FR-070R39L
YAGEO RL1210FR-070R39L
RL Series, Thick Film, 390mOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C