RL1210FR-070R25L
Mfr.Part #
RL1210FR-070R25L
Description
RES 0.25 OHM 1% 1/2W 1210
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±1%
Published :
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
250mOhm
Temperature Coefficient :
±600ppm/°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.102W 3.10mmx2.60mm
Datasheets
RL1210FR-070R25L
YAGEO RL1210FR-070R25L
RL Series, Thick Film, 250mOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C