RL1210FR-070R06L
Mfr.Part #
RL1210FR-070R06L
Description
RES 0.06 OHM 1% 1/2W 1210
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.122Lx0.102W 3.10mmx2.60mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±800ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
60mOhm
Datasheets
RL1210FR-070R06L
YAGEO RL1210FR-070R06L
RL Series, Thick Film, 60mOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C