RL07S475GB14
Mfr.Part #
RL07S475GB14
Description
RES 4.7M OHM 1/4W 2% AXIAL
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
1 (Unlimited)
Length :
6.096mm
Resistance :
4.7MOhms
Power Rating :
250mW
Width :
2.29mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±2%
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
RL07S475GB14
Vishay / Dale RL07S475GB14
4.7MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,