RL-1220-4-R030-FNH
Mfr.Part #
RL-1220-4-R030-FNH
Manufacturer
Delta Electronics
Description
RES 0.03 OHM 1% 1/2W 0805
Manufacturer :
Delta Electronics
Series :
RL-1220
Size / Dimension :
0.079Lx0.051W 2.00mmx1.30mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
30mOhm
Composition :
Metal Foil
Height Seated (Max) :
0.041 1.05mm
Operating Temperature :
-55°C~170°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Delta Electronics RL-1220-4-R030-FNH
RL-1220 Series, Metal Foil, 30mOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~170°C