RL-1220-4-R010-FNH
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RL-1220-4-R010-FNH
Manufacturer
Delta Electronics
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 0.01 OHM 1% 1/2W 0805
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Metal Foil
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Current Sense
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.079Lx0.051W 2.00mmx1.30mm
Height Seated (Max) :
0.041 1.05mm
Operating Temperature :
-55°C~170°C
Resistance :
10MOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
14 Weeks
Tolerance :
±1%
Series :
RL-1220
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Delta Electronics RL-1220-4-R010-FNH
RL-1220 Series, Metal Foil, 10mOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~170°C