RHSN12A683K1A2H01B
Mfr.Part #
RHSN12A683K1A2H01B
Description
CAP CER 0.068UF 100V XAN RADIAL
Stock
500
In Stock :
500
Height Seated (Max) :
0.197 5.00mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Capacitance :
0.068μF
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Temperature Coefficient :
XAN
Lead Style :
Straight
Murata Electronics RHSN12A683K1A2H01B
RHS Radial Ceramic Capacitor 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm XAN ±10% 0.068muF