RHS7J2D681J1K1H01B
Mfr.Part #
RHS7J2D681J1K1H01B
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 680PF 200V UNJ RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Mounting Type :
Through Hole
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Ratings :
AEC-Q200
Package / Case :
Radial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
10 Weeks
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Capacitance :
680pF
Voltage - Rated :
200V
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.197 5.00mm
Packaging :
Bulk
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 5 months ago)
Temperature Coefficient :
UNJ
Murata Electronics RHS7J2D681J1K1H01B
RHS 680pF 200V Ceramic Capacitor ±5% UNJ 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~200°C Through Hole Radial
RHS7J2D681J1K1H01B Overview
A 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is UNJ.
RHS7J2D681J1K1H01B Features
a size/dimension of 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm