RHS7J2D152J1M2H01A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RHS7J2D152J1M2H01A
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1500PF 200V UNJ RADIAL
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
Radial
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±5%
Applications :
Automotive
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Temperature Coefficient :
UNJ
Voltage - Rated :
200V
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 5 months ago)
Capacitance :
1500pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Box (TB)
Height Seated (Max) :
0.197 5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Mounting Type :
Through Hole
Series :
RHS
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Murata Electronics RHS7J2D152J1M2H01A
RHS 1500pF 200V Ceramic Capacitor ±5% UNJ 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~200°C Through Hole Radial