RHS7J2D103J2K1H01B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RHS7J2D103J2K1H01B
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10000PF 200V UNJ RADIAL
Stock
900
In Stock :
900
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Through Hole
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Ratings :
AEC-Q200
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
10 Weeks
Tolerance :
±5%
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Size / Dimension :
0.197Lx0.124W 5.00mmx3.15mm
Applications :
Automotive
Series :
RHS
Temperature Coefficient :
UNJ
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Radial
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
10000pF
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 5 months ago)
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Murata Electronics RHS7J2D103J2K1H01B
RHS 10000pF 200V Ceramic Capacitor ±5% UNJ 0.197Lx0.124W 5.00mmx3.15mm -55°C~200°C Through Hole Radial
RHS7J2D103J2K1H01B Overview
A 0.197Lx0.124W 5.00mmx3.15mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is UNJ.
RHS7J2D103J2K1H01B Features
a size/dimension of 0.197Lx0.124W 5.00mmx3.15mm