RHS7J2D102J1DGH01A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RHS7J2D102J1DGH01A
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1000PF 200V UNJ RADIAL
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Box (TB)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
200V
Factory Lead Time :
10 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Package / Case :
Radial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 5 months ago)
Series :
RHS
Temperature Coefficient :
UNJ
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.138 3.50mm
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Lead Style :
Straight
Applications :
Automotive
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Mounting Type :
Through Hole
Capacitance :
1000pF
Murata Electronics RHS7J2D102J1DGH01A
RHS 1000pF 200V Ceramic Capacitor ±5% UNJ 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~200°C Through Hole Radial