RHS7G2A471J0M2H01A
Mfr.Part #
RHS7G2A471J0M2H01A
Description
CAP CER 470PF 100V CCG RADIAL
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Size / Dimension :
0.150Lx0.098W 3.80mmx2.50mm
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
100V
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Capacitance :
470pF
Mounting Type :
Through Hole
Murata Electronics RHS7G2A471J0M2H01A
RHS 470pF 100V Ceramic Capacitor ±5% CCG 0.150Lx0.098W 3.80mmx2.50mm -55°C~200°C Through Hole Radial