RHS7G2A332J1DGH01A
Mfr.Part #
RHS7G2A332J1DGH01A
Description
CAP CER 3300PF 100V CCG RADIAL
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Capacitance :
3300pF
Lead Style :
Straight
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Height Seated (Max) :
0.138 3.50mm
Murata Electronics RHS7G2A332J1DGH01A
RHS 3300pF 100V Ceramic Capacitor ±5% CCG 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~200°C Through Hole Radial