RHS7G2A272J1A2H01B
Mfr.Part #
RHS7G2A272J1A2H01B
Description
CAP CER 2700PF 100V CCG RADIAL
Stock
500
In Stock :
500
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Packaging :
Bulk
Lead Style :
Straight
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Mounting Type :
Through Hole
Height Seated (Max) :
0.197 5.00mm
Voltage - Rated :
100V
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
2700pF
Murata Electronics RHS7G2A272J1A2H01B
RHS 2700pF 100V Ceramic Capacitor ±5% CCG 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~200°C Through Hole Radial
RHS7G2A272J1A2H01B Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm.This coefficient equals CCG indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
RHS7G2A272J1A2H01B Features
a size/dimension of 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm