RHS7G2A271J0M2H01A
Mfr.Part #
RHS7G2A271J0M2H01A
Description
CAP CER 270PF 100V CCG RADIAL
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Capacitance :
270pF
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±5%
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Size / Dimension :
0.150Lx0.098W 3.80mmx2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Murata Electronics RHS7G2A271J0M2H01A
RHS 270pF 100V Ceramic Capacitor ±5% CCG 0.150Lx0.098W 3.80mmx2.50mm -55°C~200°C Through Hole Radial