RHS7G2A182J1M2H01A
Mfr.Part #
RHS7G2A182J1M2H01A
Description
CAP CER 1800PF 100V CCG RADIAL
Capacitance :
1800pF
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~200°C
RHS
Murata Electronics RHS7G2A182J1M2H01A
RHS 1800pF 100V Ceramic Capacitor ±5% CCG 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~200°C Through Hole Radial