RHS7G2A182J1A2H01B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RHS7G2A182J1A2H01B
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1800PF 100V CCG RADIAL
Stock
500
In Stock :
500
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
10 Weeks
Height Seated (Max) :
0.197 5.00mm
Package / Case :
Radial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
1800pF
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Lead Style :
Straight
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
CCG
Mounting Type :
Through Hole
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
100V
Ratings :
AEC-Q200
Applications :
Automotive
Series :
RHS
Murata Electronics RHS7G2A182J1A2H01B
RHS 1800pF 100V Ceramic Capacitor ±5% CCG 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~200°C Through Hole Radial
RHS7G2A182J1A2H01B Overview
A program's size/dimension is 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm for this device.Its coefficient is CCG and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
RHS7G2A182J1A2H01B Features
a size/dimension of 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm