RHS7G2A181J0M2H01A
Mfr.Part #
RHS7G2A181J0M2H01A
Description
CAP CER 180PF 100V CCG RADIAL
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
180pF
Size / Dimension :
0.150Lx0.098W 3.80mmx2.50mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Operating Temperature :
-55°C~200°C
10 Weeks
Murata Electronics RHS7G2A181J0M2H01A
RHS 180pF 100V Ceramic Capacitor ±5% CCG 0.150Lx0.098W 3.80mmx2.50mm -55°C~200°C Through Hole Radial