RHS7G2A181J0DGH01A
Mfr.Part #
RHS7G2A181J0DGH01A
Description
CAP CER 180PF 100V CCG RADIAL
Lead Style :
Straight
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
180pF
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.150Lx0.098W 3.80mmx2.50mm
Series :
RHS
Height Seated (Max) :
0.138 3.50mm
Murata Electronics RHS7G2A181J0DGH01A
RHS 180pF 100V Ceramic Capacitor ±5% CCG 0.150Lx0.098W 3.80mmx2.50mm -55°C~200°C Through Hole Radial