RHEL82A332K1M1A03A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RHEL82A332K1M1A03A
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3300PF 100V X8L RADIAL
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Height Seated (Max) :
0.197 5.00mm
Lead/Base Style :
Kinked
Mount :
Through Hole
Mounting Type :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated DC :
100V
Length :
3.9878mm
Package / Case :
Radial
Applications :
Automotive
Capacitance :
3300pF
Packaging :
Tape and Box (TB)
Height :
2.5mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 5 months ago)
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Series :
RH
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
100V
Width :
2.4892mm
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Lead Pitch :
5.0038mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Max Operating Temperature :
150°C
Temperature Coefficient :
X8L
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
Murata Electronics RHEL82A332K1M1A03A
RH 3300pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X8L 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C Through Hole Radial
RHEL82A332K1M1A03A Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals X8L indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 100V allows it to function.Ceramic capacitor is the distance between adjacent threads that determines the lead pCeramic capacitorch of a capacCeramic capacitoror.
RHEL82A332K1M1A03A Features
a size/dimension of 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
with X8L being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V