RHC2512JT3R30
Mfr.Part #
RHC2512JT3R30
Description
RES 3.3 OHM 5% 2W 2512
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Rated Power Dissipation (P) :
2W
17 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Resistance :
3.3Ohm
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C