RHC2512JT3K30
Mfr.Part #
RHC2512JT3K30
Description
RES 3.3K OHM 5% 2W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Rated Power Dissipation (P) :
2W
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Series :
RHC
Pbfree Code :
yes
Composition :
Thick Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
2W
Resistance :
3.3kOhm