RH215C106KA30A3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RH215C106KA30A3
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
Stacked SMD, 4 J-Lead
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10UF 50V X7R SMD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Characteristics Code :
X7R
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Height :
4.6mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Pbfree Code :
No
Multilayer :
yes
Packaging :
Tray
Package / Case :
Stacked SMD, 4 J-Lead
Packing Method :
WAFFLE PACK
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
HTS Code :
Surface Mount :
yes
ECCN Code :
EAR99
Dielectric Material :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.181 4.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
10μF
Voltage - Rated :
50V
Feature :
Low ESL (Stacked)
Size Code :
Tolerance :
±10%
Number of Terminations :
2
Length :
7.62mm
Published :
Series :
RH
Width :
5.4mm
Terminal Shape :
J BEND
Lead Style :
J-Lead
Reach Compliance Code :
not_compliant
Size / Dimension :
0.300Lx0.213W 7.62mmx5.40mm