RGV3216P-8203-B-T1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RGV3216P-8203-B-T1
Manufacturer
Susumu
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RESISTOR THIN FILM ANTIC SULFUR
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Product Type :
Thin Film Resistors
Series :
RGV
Composition :
Thin Film
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Failure Rate :
Voltage Rating :
700 V
Power Rating :
250 mW (1/4 W)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Subcategory :
Resistors
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Length :
3.2 mm
Package :
Digi-Reel?
Width :
1.6 mm
Number of Terminations :
2
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Mounting Style :
PCB Mount
Resistance :
820 kOhms
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Ratings :
AEC-Q200
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Product Status :
Active
Product :
Thin Film Resistors SMD
Height :
0.4 mm
Technology :
Thin Film
Supplier Device Package :
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, High Voltage
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Termination Style :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±0.1%
Susumu RGV3216P-8203-B-T1
RGV Series, Thin Film, 820 kOhms, 0.25W, 1/4W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C