RGT2012P-6342-B-T5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RGT2012P-6342-B-T5
Manufacturer
Susumu
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 63.4 KOHM 0.1% 1/10W 0805
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Factory Lead Time :
18 Weeks
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Ratings :
AEC-Q200
Series :
RGT
Composition :
Thin Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
63.4kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Susumu RGT2012P-6342-B-T5
RGT Series, Thin Film, 63.4kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~175°C