RGT2012P-6191-B-T5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RGT2012P-6191-B-T5
Manufacturer
Susumu
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 6.19 KOHM 0.1% 1/10W 0805
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Factory Lead Time :
18 Weeks
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Ratings :
AEC-Q200
Number of Terminations :
2
Series :
RGT
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
6.19kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Composition :
Thin Film
Susumu RGT2012P-6191-B-T5
RGT Series, Thin Film, 6.19kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~175°C