RGT2012P-1910-B-T5
Mfr.Part #
RGT2012P-1910-B-T5
Description
RES 191 OHM 0.1% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Resistance :
191Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Susumu RGT2012P-1910-B-T5
RGT Series, Thin Film, 191Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~175°C