RGT2012P-1403-B-T5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RGT2012P-1403-B-T5
Manufacturer
Susumu
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 140 KOHM 0.1% 1/10W 0805
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Thin Film
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
RGT
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
140kOhm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Susumu RGT2012P-1403-B-T5
RGT Series, Thin Film, 140kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~175°C