RGT2012P-1243-B-T5
Mfr.Part #
RGT2012P-1243-B-T5
Description
RES 124 KOHM 0.1% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
124kOhm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Number of Terminations :
2
Susumu RGT2012P-1243-B-T5
RGT Series, Thin Film, 124kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~175°C