RGC0805DTC63K4
Mfr.Part #
RGC0805DTC63K4
Description
RES, 0805, 63.4 KOHM, 0.5%, 50 P
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
RGC
Features :
2
Supplier Device Package :
Ratings :
Resistance :
63.4 kOhms
Package :
Digi-Reel?
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Failure Rate :
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RGC0805DTC63K4
Stackpole Electronics, Inc. RGC0805DTC63K4
RGC Series, Thick Film, 63.4 kOhms, 0.125W, 1/8W, ±0.5%, -55°C ~ 155°C