RG2012V-821-B-T1
Mfr.Part #
RG2012V-821-B-T1
Description
RES SMD 820 OHM 0.1% 1/8W 0805
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Voltage - Rated :
100V
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Height :
400μm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated DC :
150V
Resistance :
820ohm
Datasheets
RG2012V-821-B-T1
Susumu RG2012V-821-B-T1
RG Series, Thin Film, 820Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C