RG2012V-7321-B-T1
Mfr.Part #
RG2012V-7321-B-T1
Description
RES SMD 7.32K OHM 0.1% 1/8W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Max Power Dissipation :
125mW
Voltage - Rated DC :
150V
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Height :
508μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
7.32kOhm
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RG2012V-7321-B-T1
Susumu RG2012V-7321-B-T1
RG Series, Thin Film, 7.32kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C