RG2012V-5900-W-T1
Mfr.Part #
RG2012V-5900-W-T1
Description
RES SMD 590 OHM 0.05% 1/8W 0805
Tolerance :
±0.05%
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
19 Weeks
Voltage - Rated :
100V
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated DC :
150V
Case Code (Imperial) :
Height :
400μm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistance :
590Ohm
Datasheets
RG2012V-5900-W-T1
Susumu RG2012V-5900-W-T1
RG Series, Thin Film, 590Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~155°C