RG2012V-5620-B-T1
Mfr.Part #
RG2012V-5620-B-T1
Description
RES SMD 562 OHM 0.1% 1/8W 0805
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Voltage - Rated DC :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Published :
Resistance :
562Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Power Rating :
100mW
Datasheets
RG2012V-5620-B-T1
Susumu RG2012V-5620-B-T1
RG Series, Thin Film, 562Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C