RG2012V-5490-W-T1
Mfr.Part #
RG2012V-5490-W-T1
Description
RES SMD 549 OHM 0.05% 1/8W 0805
Resistance :
549Ohm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height :
400μm
Tolerance :
±0.05%
Voltage - Rated :
100V
Voltage - Rated DC :
150V
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
19 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
RG2012V-5490-W-T1
Susumu RG2012V-5490-W-T1
RG Series, Thin Film, 549Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~155°C