RG2012V-4420-B-T5
Mfr.Part #
RG2012V-4420-B-T5
Description
RES SMD 442 OHM 0.1% 1/8W 0805
Tolerance :
±0.1%
Published :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Voltage - Rated DC :
150V
Case Code (Metric) :
Mounting Feature :
Surface Mount
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated :
100V
Surface Mount :
yes
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Resistance :
442Ohm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Series :
RG
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Factory Lead Time :
19 Weeks
Pbfree Code :
yes
Height :
508μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Construction :
RECTANGULAR
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Max Power Dissipation :
125mW