RG2012V-431-W-T5
Mfr.Part #
RG2012V-431-W-T5
Description
RES SMD 430 OHM 0.05% 1/8W 0805
Published :
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Composition :
Thin Film
Construction :
RECTANGULAR
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Power Rating :
125mW
Voltage - Rated DC :
150V
Lead Free
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
0805 (2012 Metric)
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
150V
Tolerance :
±0.05%
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
430Ohm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
400μm
Weight :
5.499807mg
Mounting Feature :
Surface Mount
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
RG2012V-431-W-T5
Susumu RG2012V-431-W-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 430Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~155°C