RG2012V-4221-D-T5
Mfr.Part #
RG2012V-4221-D-T5
Description
RES SMD 4.22K OHM 0.5% 1/8W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Factory Lead Time :
19 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Case Code (Imperial) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Construction :
RECTANGULAR
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Voltage - Rated :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
150V
Height :
508μm
SMD/SMT
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
ECCN Code :
EAR99
Weight :
5.499807mg
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistance :
4.22kOhm
Max Power Dissipation :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Lead Free :
Lead Free
Surface Mount :
yes
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Datasheets
RG2012V-4221-D-T5
Susumu RG2012V-4221-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 4.22kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C