RG2012V-3481-B-T5
Mfr.Part #
RG2012V-3481-B-T5
Description
RES SMD 3.48K OHM 0.1% 1/8W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Weight :
5.499807mg
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Factory Lead Time :
19 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Mounting Feature :
Surface Mount
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Surface Mount :
yes
Power Rating :
125mW
Voltage - Rated :
150V
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR
JESD-609 Code :
e3
Ratings :
AEC-Q200
Max Power Dissipation :
125mW
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
3.48kOhm
Voltage - Rated DC :
150V
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Height :
508μm
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RG2012V-3481-B-T5
Susumu RG2012V-3481-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 3.48kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C