RG2012V-3400-D-T5
Mfr.Part #
RG2012V-3400-D-T5
Description
RES SMD 340 OHM 0.5% 1/8W 0805
Power Rating :
100mW
Max Power Dissipation :
125mW
Construction :
RECTANGULAR
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
340Ohm
Mounting Feature :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.5%
Voltage - Rated DC :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Series :
RG
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Factory Lead Time :
19 Weeks
Surface Mount :
yes
Height :
508μm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
RG2012V-3400-D-T5
Susumu RG2012V-3400-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 340Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C