RG2012V-332-P-T1
Mfr.Part #
RG2012V-332-P-T1
Description
RES SMD 3.3K OHM 0.02% 1/8W 0805
Lead Free
JESD-609 Code :
e3
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR
Tolerance :
±0.02%
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height :
508μm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated DC :
100V
Construction :
Chip
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
3.3kOhm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Max Power Dissipation :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Factory Lead Time :
19 Weeks
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RG2012V-332-P-T1
Susumu RG2012V-332-P-T1
FIXED RESISTOR RG Series, Thin Film, 3.3kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.02%, -55°C~155°C