RG2012V-2210-D-T5
Mfr.Part #
RG2012V-2210-D-T5
Description
RES SMD 221 OHM 0.5% 1/8W 0805
SMD/SMT
Factory Lead Time :
19 Weeks
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Pbfree Code :
yes
AEC-Q200
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Voltage - Rated :
150V
Tolerance :
±0.5%
Composition :
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
2
Max Power Dissipation :
125mW
Power Rating :
125mW
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
221Ohm
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Surface Mount :
yes
Height :
508μm
Voltage - Rated DC :
150V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Construction :
RECTANGULAR
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Series :
RG
ECCN Code :
EAR99
Weight :
5.499807mg
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
RG2012V-2210-D-T5
Susumu RG2012V-2210-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 221Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C