RG2012V-2151-D-T5
Mfr.Part #
RG2012V-2151-D-T5
Description
RES SMD 2.15K OHM 0.5% 1/8W 0805
1 (Unlimited)
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Thin Film
Surface Mount :
yes
Power Rating :
125mW
Voltage - Rated :
150V
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Case Code (Metric) :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Factory Lead Time :
19 Weeks
Resistance :
2.15kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
400μm
Mounting Feature :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Voltage - Rated DC :
150V
Lead Free :
Lead Free
Weight :
5.499807mg
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C