RG2012V-2150-B-T5
Mfr.Part #
RG2012V-2150-B-T5
Description
RES SMD 215 OHM 0.1% 1/8W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Max Power Dissipation :
125mW
Voltage - Rated DC :
150V
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistance :
215Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
1 (Unlimited)
Surface Mount :
yes
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Imperial) :
Weight :
5.499807mg
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Height :
508μm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Tolerance :
±0.1%