RG2012V-1961-B-T1
Mfr.Part #
RG2012V-1961-B-T1
Description
RES SMD 1.96K OHM 0.1% 1/8W 0805
Voltage - Rated DC :
150V
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
1.96kOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.1%
Height :
508μm
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Max Power Dissipation :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RG2012V-1961-B-T1
Susumu RG2012V-1961-B-T1
RG Series, Thin Film, 1.96kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C