RG2012V-1651-D-T5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RG2012V-1651-D-T5
Manufacturer
Susumu
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 1.65K OHM 0.5% 1/8W 0805
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Composition :
Thin Film
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Case Code (Imperial) :
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Number of Terminations :
2
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Ratings :
AEC-Q200
Lead Free :
Lead Free
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Series :
RG
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Construction :
RECTANGULAR
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Surface Mount :
yes
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Tolerance :
±0.5%
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Voltage - Rated :
100V
Voltage - Rated DC :
150V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Mounting Feature :
Surface Mount
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Resistance :
1.65kOhm
Datasheets
RG2012V-1651-D-T5
Susumu RG2012V-1651-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 1.65kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C