RG2012V-1650-C-T5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RG2012V-1650-C-T5
Manufacturer
Susumu
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 165 OHM 0.25% 1/8W 0805
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Max Power Dissipation :
125mW
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Published :
Voltage - Rated :
100V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Power Rating :
100mW
Case Code (Metric) :
Series :
RG
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
165Ohm
Lead Free :
Lead Free
Ratings :
AEC-Q200
Height :
508μm
Voltage - Rated DC :
150V
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RG2012V-1650-C-T5
Susumu RG2012V-1650-C-T5
RG Series, Thin Film, 165Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.25%, -55°C~155°C