RG2012V-1330-D-T5
Mfr.Part #
RG2012V-1330-D-T5
Description
RES SMD 133 OHM 0.5% 1/8W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Surface Mount :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
508μm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Published :
Factory Lead Time :
19 Weeks
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
JESD-609 Code :
e3
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Max Power Dissipation :
125mW
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
133Ohm
Case Code (Imperial) :
Construction :
RECTANGULAR
Composition :
Thin Film
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Voltage - Rated :
150V
Voltage - Rated DC :
150V
Power Rating :
125mW
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
RG
Weight :
5.499807mg
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
RG2012V-1330-D-T5
Susumu RG2012V-1330-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 133Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C