RG2012V-1211-D-T5
Mfr.Part #
RG2012V-1211-D-T5
Description
RES SMD 1.21K OHM 0.5% 1/8W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Mounting Feature :
Surface Mount
Factory Lead Time :
19 Weeks
Tolerance :
±0.5%
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated :
100V
Resistance :
1.21kohm
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Construction :
RECTANGULAR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
150V
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Datasheets
RG2012V-1211-D-T5
Susumu RG2012V-1211-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 1.21kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C